Dinamo se pobjedom približio skupini Lige prvaka

D

Ovom pobjedom Dinamo je stekao znatnu prednost i vjerojatno ovjerio vizu za skupine Lige prvaka. No, ne smije se zaboraviti da su Norvežani izrazito ozbiljan suparnik, koji se ne predaje do kraja.

Piše: Anto PRANJKIĆ

Iako posao nije završen zagrebački Dinamo na putu je postati sudionikom ovogodišnje elitne Lige prvaka po skupinama. Naime, u play-offu ovog natjecanja na svom Maksimiru, bodren desecima tisuća navijača, stekao je lijepu prednost pred uzvrat u Trondheimu i revanš srazu s tamošnjim Rosenborgom. Rapsodija zagrebačkih modrih započela je na samom startu utakmice, a modri su dobili krila golom Petkovića u 8. minuti utakmice s 11 metara. Nije prošlo niti pola sata igre zagrepčani su vodili već 2:0, jer je u 28. zabio Mislav Oršić, koji je podrijetlom iz BiH. Unatoč, sjajnim akcijama i dobrim potezima takav je rezultat ostao do kraja utakmice. U prvom poluvremenu Dinamo je igrao sjajno i šteta je što dobru igru učenici trenera Bjelice nisu okrunili još kojim golom. Početkom drugoga poluvremena Norvežani su u nekoliko navrata zaprijetili, ali to su na kraju ostale samo prijetnje. Bila je i jedna ozbiljna kada je norveški igrač Adenbenro ciljao gol a naciljao prečku. Dinamovci su ljuti i na suca Orsata koji nije svirao čist jedanaesterac, jer je igrač Rosenborga u šesnaestercu svoje momčadi igrao rukom.

I recimo i to, kako zagrebački mediji daju posebne pohvale reprezentativcu Petkoviću. No, mi smatramo da su ukusi različiti te da su svi Dinamovi igrači odigrali sjajnu rolu, pogotovo Oršić, Olmo, Perić i Petković. Uostalom, oni su uz kapetana Ademija i golmana Livakovića trenutno kapitalci na Maksimiru.